Strona Główna Aktualności Otrzymaliśmy podziękowania.
Otrzymaliśmy podziękowania.

Szanowni Państwo!

Pragniemy podziękować Państwu za aktywne wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki działaniom osób takich jak Państwo, obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych stał się  tzw. projektem wiodącym w ramach podkomisji sejmowej. Jest to niewątpliwie olbrzymi sukces całego - liczącego już przeszło milion osób – środowiska, które zaangażowało się we wspieranie inicjatywy promowanej przez nasz Komitet.

Jednak do ostatecznego sukcesu, jakim będzie wejście w życie ustawy zabezpieczającej prawa działkowców i istnienie ogrodów, jeszcze bardzo daleko. Istotny jest również czas.  Na uchwalenie nowej ustawy Trybunał Konstytucyjny wyznaczył Sejmowi 18 miesięcy. Z tego okresu pozostało już niecałe 6, a prace utknęły. Szczególnie groźne jest więc ich przeciąganie pod pozorem proceduralnych przepychanek. Stąd istotne znaczenie ma nastawienie przewodniczącego podkomisji. Dotychczasowy dążył do szybkiego przejścia nad merytorycznym rozpatrywaniem projektu. Niestety posłowie PO zgłosili wniosek o jego odwołanie.

Są podstawy by sądzić, iż nie chodzi o kwestie ambicji politycznych. Zamieszanie ze zmianą przewodniczącym niewątpliwie przyczyni się do dalszego opóźnienia prac.

Poniżej zamieszczamy link do listu do posłów z podkomisji, z apelem  w tej sprawie. Będziemy wdzięczni za jego wykorzystanie.

http://ocalmyogrody.pl/wyslij-list-do-poslow/

Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Projektu Ustawy o ROD

 

Poniżej link do strony internetowej "Wirtualna Polska" zawierający informację o dalszych pracach w Sejmie RP nad ustawą 

"o ogródkach działkowych"

http://finanse.wp.pl/kat,104118,title,PO-apeluje-o-pilne-prace-nad-projektem-dot-ogrodkow-dzialkowych,wid,15798700,wiadomosc.html?ticaid=110ea6